ماهیگیری ورزشی ، طبیعت گردی ،ایرانگردی

آبشار زیبای بیشه

نوروز ۱۳۹۲ در مسیر رفتن به جنوب کشور به خرم آباد میرسیم و این فرصت خوبی است برای بازدید از آبشار بیشه . از دو طریق می توان به این آبشار  رسید یکی بوسیله راه آهن و ایستگاه دورود و با قطارهای محلی ، دیگری از طریق جاده اسفالته خرم آباد به بیشه بطول ۶۵ کیلومتر ، ابتدای این جاده دقیقا در پلیس راه خرم آباد قرار دارد اما ما که از تهران بسمت خرم آباد در حرکت هستیم  قبل از رسیدن به پلیس راه خرم آباد با استفاده از یک جاده میان بر بطول ۳۵ کیلومتر فاصله کمتری با آبشار داریم ( این جاده به همان جاده اصلی اولی در نیمه راه می پیوندد).

با این حال که روز اول  فروردین  است می توان  رسیدن بهار را بطور کامل احساس کرد.

سه راهی که جاده فرعی را به جاده اصلی که از پلیس راه می آید وصل میکند:

بعد از طی جاده اسفالته و بعضا پر از دست انداز و باریک از دور پل ایستگاه راه اهن بیشه نمایان میشود:

همزمان قطار باری هم در حال گذشتن از روی پل است:

محوطه اطراف این آبشار کاملا بهسازی شده و مسیر دسترسی به ان سنگفرش است و امکاناتی خوبی از قبیل سرویس های بهداشتی ، رستوران ، مرکز اقامتی و سکوهایی برای برپایی چادر در نظر گرفته شده است.

رودخانه جاری در این منطقه رودخانه سزار است که می توان گفت تعداد زیادی ماهی زردپر و سفید رودخانه ای در ان یافت میشود.

 

همزمان با ورود ما رگبار بهاری می گیرد  و  خیلی زود قطع شده و به طروات هوای منطقه  می افزاید.

آنطور که در منابع آورده شده ارتفاع این آبشار ۴۸ متر تا نقطه برخورد با زمین است و ۱۰متر نیز از آنجا تا وصل شدن به رودخانه سزار می‌باشد و عرض تاج آبشار ۲۰ متر می‌باشد.

 

رودخانه سزار خصوصا در پایین آبشار بسیار زیباست و آبی زلال و در کناره ها کم جریان دارد و فرصت خوبی است که ارشان از موقعیت استفاده کرده و تمرین ماهیگیری کند که نتیجه اش صید و رهاسازی بیش از 25 قطعه ماهی زردپر کوچک در عرض کمتر از یک ساعت است.

در مسیر جاده رسیدن به آبشار و در کنار رودخانه چندین پرورش ماهی قزل آلا وجود دارد و قاعدتا باید در این رودخانه قزل آلا هم بتوان صید نمود اما بخاطر کمبود وقت از ماهیگیری و امتحان ان صرف نظر کردم.

توجه: استفاده از مطالب وبلاگ خال قرمز تنها با ذکر منبع و اجازه نویسنده آن امکان پذیر خواهد بود.


برچسب‌ها: آبشار بیشه
+ نوشته شده در  شنبه دهم فروردین ۱۳۹۲ساعت 8:28  توسط مجید  |